Naujienos

Doc. dr. R. Mačiulevičienė: COVID-19 liga gali būti pavojinga tiek nėščiajai, tiek dar negimusiam kūdikiui

Kauno klinikų pacientė Miglė ruošiasi vykti namo kartu su visai neseniai gimusiomis ir sparčiai augančiomis bei stiprėjančiomis dvynukėmis – Smilte ir Elze. Nėštumo laikotarpis tiek iš jos, tiek iš visos Miglės šeimos pareikalavo stiprybės, nes 27 nėštumo savaitę moteris susirgo lengva COVID-19 ligos forma. „Vieną dieną man pakilo temperatūra, jaučiau kvapą, skonį, todėl nieko blogo neįtariau, bet pasitarusi su vyru, nusprendžiau nuvykti į ligoninę“, – pasakoja dvynukių mama.

Kauno klinikų slaugytojoms įteiktos Švedijos Karalienės Silvijos padėkos

Šią savaitę dvejoms Kauno klinikų slaugytojoms įteiktos Švedijos Karalienės Silvijos slaugos apdovanojimų padėkos. Padėkas gavo projekto finalininkės – Kauno klinikų Kardiologijos klinikos slaugos vadovė Aušra Dubosienė ir Gastroenterologijos klinikos slaugytoja Rima Kalinauskaitė. Šio projekto tikslas – kurti slaugytojų bendrystę ir pabrėžti slaugos profesijos svarbą, o pritaikant projekte dalyvavusių slaugytojų idėjas, diegti naujoves gydymo įstaigose. 2020 m. Karalienės Silvijos slaugos apdovanojimas Lietuvoje vyko pirmą kartą.

Kauno klinikose pirmą kartą Baltijos šalyse atlikta ypatinga kepenų kraujagyslių procedūra

Kauno klinikose pirmą kartą Baltijos šalyse atlikta unikali ir gyvybę gelbstinti procedūra – suformuotas kepenų vartų ir pasaito venos perkutaninis šuntas. Šios procedūros Kauno klinikų pacientei Vidai reikėjo po atliktos kepenų transplantacijos išsivysčius retai komplikacijai – kepenų vartų venos ir jos šakų ūmiai trombozei. Suformuotas perkutaninis šuntas apsaugojo pacientę nuo galimos kepenų retransplantacijos ateityje ir išsaugojo neseniai persodintą organą. „Sužinojusi, kad reikės dar vienos procedūros, visiškai neišsigandau ir pasitikėjau gydytojais“, – nestokoja optimizmo ji.

Kaip išvengti klaidų, susijusių su vaistais?

Klaidos, susijusios su vaistais, medicinoje yra vienos dažniausiai pasitaikančių. Jos gali įvykti dėl įvairiausių priežasčių. Pavyzdžiui, paskirtos per mažos arba per didelės medikamento dozės, kelių vaistų tarpusavio sąveikos ar nepageidaujamos ir nenumatytos reakcijos. Kauno klinikų gydytoja klinikinė farmakologė Simona Stankevičiūtė įsitikinusi, kad kartais klaidingus sprendimus nulemia neteisingi įsitikinimai. „Visi pacientai skirtingi ir jiems reikia skirtingų vaistų, todėl kiekvieną kartą, gydytojui susidūrus su abejonėmis, reikėtų patikrinti, kokie vaistai pacientui skirti, ar tinkama jo dozė“, – sako S. Stankevičiūtė.

Sunkios akių traumos – iššūkis medikams ir pacientams

Šiltuoju metų sezonu padaugėja akių traumų, susijusių su statybų, būsto remonto, namų aplinkos, sodo tvarkymo ar žemės ūkio darbais, kurie atliekami pasitelkiant įvairius elektrinius ar mechaninius įrankius. „Šių metų duomenys rodo, kad maždaug trys ketvirtadaliai sunkių akių traumų (kurių buvo galima išvengti) įvyko dėl neatsargaus žmonių elgesio. Apie 90 proc. tokių traumų patyrė vyrai“, – teigia Kauno klinikų Akių ligų klinikos vadovė prof. Reda Žemaitienė.

„Akys – tai vienas iš jautriausių ir sudėtingiausių organų, kurio sužalojimai gali sukelti sunkias komplikacijas, o dažnai netgi aklumą. Akies trauma dažniausiai neigiamai paveikia žmogaus gyvenimo kokybę“, – teigia prof. R. Žemaitienė. Profesorė pasakoja apie dažniausiai patiriamas akių traumas, jų prevenciją bei pirmąją pagalbą.
 

Nėštumo trukmė: kaip ji apskaičiuojama?

Dažnai besilaukiančios moterys nerimauja, jog kelioms dienoms užsitęsus nėštumui, naujagimis bus pernešiotas arba atvirkščiai – pagimdžius šiek tiek anksčiau, jis bus neišnešiotas. Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos gydytoja akušerė ginekologė Laima Bagušytė teigia, kad nors nėštumo metu svarbu nustatyti tikslų gimdymo terminą, bet jis – tik orientacinis. „Ne visos moterys gimdo tą dieną, kuri laikoma preliminaria gimdymo diena. Todėl kelios dienos prieš ar po numatytos datos dar nereiškia, kad tai – neišnešiotumas ar pernešiojimas, – pasakoja gydytoja akušerė ginekologė. – Iškilus klausimams, reikėtų pasikonsultuoti su nėštumą prižiūrinčiu gydytoju ar akušeriu,  atkreipti dėmesį į nėščiosios kortelę, kurioje turėtų būti surašyta visa aktuali informacija apie reikalingus tyrimus ar gimdymą.“

Pacientų lankymo tvarka Kauno klinikose

Kauno miesto savivaldybėje naujų COVID-19 ligos atvejų skaičiui 100 tūkstančių gyventojų esant mažiau nei 100, nuo šiandien, birželio 21 dienos, Kauno klinikose pacientus galima lankyti vadovaujantis šia tvarka. Nuo šiandien pacientų lankymo dažnumas nėra ribojamas. Pacientus galima lankyti ne tik darbo dienomis, bet ir savaitgaliais (lankymo valandomis nuo 16 iki 19 val.). 

Keičiasi Kauno klinikų informacijos telefono darbo laikas

Laikinai, nuo birželio 21 d. iki birželio 25 d., keičiasi Kauno klinikų informacijos telefono (+37037326375, +37037326376) darbo laikas. Informacija bus teikiama darbo dienomis nuo 8 iki 16 val.

Atsiprašome už laikinus nepatogumus.

Kauno klinikose atlikta 100-oji kepenų transplantacija

Kauno klinikų Gastroenterologijos klinikos vadovas prof. Juozas Kupčinskas teigia, kad 100-oji kepenų transplantacija, atlikta Kauno klinikose, įrodo aukštą gydytojų kvalifikaciją, profesionalumą ir gerą komandinį darbą: „Kepenys transplantuojamos nustačius negrįžtamus pakitimus jose arba sergant kepenų vėžiu, todėl džiaugiamės, kad galime pacientams suteikti viltį naujam gyvenimui.“

Kauno klinikose paminėta Pasaulinė inkstų vėžio diena

Kasmet šalyje inkstų vėžiu suserga apie 700 žmonių. Neviltis, nežinia skatina žmogų užsisklęsti, pasitraukti iš aktyvaus gyvenimo. Pasaulinę inkstų vėžio dieną specialistai mokė pacientus, kaip, padedant dailės, jogos ir kani – šunų terapijai, išlieti savo emocijas, būsenas, santykius ir išlaikyti ryšius su aplinkiniais, jaustis išklausytam, suprastam, būti bendruomenės dalimi.

Naujos onkologinės diagnostikos galimybės Kauno klinikose

Kauno klinikose pirmą kartą Baltijos šalyse atlikta sarginio limfmazgio, esančio pažasties srityje, biopsija, panaudojant intraoperacinę išplėstosios realybės (angl. Augmented reality) navigacinę sistemą. Iki šiol sarginio limfmazgio, kuriame gali būti išplitusios navikinės ląstelės, biopsijos buvo atliekamos remiantis anksčiau užfiksuotais radiologiniais vaizdais ir intraoperacinio daviklio garsinio signalo intensyvumu. Nauja įranga suteikia galimybę sarginį limfmazgį surasti ne tik remiantis garsiniu signalu, bet ir matyti jo buvimo vietą, kelią ir atstumą iki limfmazgio visos operacijos metu. Tikimasi, kad ši sistema leis biopsijas atlikti tiksliau ir padės sumažinti įvairių komplikacijų riziką.

Kauno regiono gydymo įstaigose vėl mažinamas covid lovų skaičius

Toliau gerėjant COVID-19 epidemiologinei situacijai Kauno regione, mažėjant atvykstančių pacientų srautui ir stacionaro lovų užimtumo rodikliui, nuo birželio 14 d. (pirmadienio), Kauno regiono gydymo įstaigose trečią kartą mažinamas covid lovų skaičius. Iš viso nuo kitos savaitės naikinamos 39 lovos, skirtos gydyti COVID-19 liga sergančius pacientus. Nuo kitos savaitės Kauno regione lieka 180 covid lovų su deguonies tiekimu ir 36 reanimacijos ir intensyviosios terapijos (RITS) lovų su DPV galimybe. 

>71  000

chirurginių operacijų

>1,3 mln.

pacientų apsilankymų

2025

gydytojų

2399

slaugos specialistas

3050

naujagimių per metus
X