Naujienos

Cezario pjūvis: kada jis atliekamas ir ką reikėtų apie jį žinoti?

Neretai nėštumą planuojančioms ar būsimoms mamoms kyla klausimas, ar savo noru galima rinktis cezario pjūvio operaciją. Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos vadovė prof. Rūta Jolanta Nadišauskienė teigia, kad cezario pjūvio operacija atliekama, kai gresia pavojus moters arba naujagimio sveikatai bei gyvybei ir atsako į dažniausiai kylančius klausimus apie cezario pjūvio operaciją. 

Plaučių embolija – kas ją sukelia ir kaip apsisaugoti?

Per metus Lietuvoje plaučių embolija suserga apie 1500 žmonių. Nustatyta, kad 80-ies metų ir vyresni žmonės giliųjų venų tromboze ir plaučių embolija serga 8 kartus dažniau nei tie, kuriems yra 40-50 metų. Šią ligą lemia įvairūs veiksniai, tačiau, pasak Kauno klinikų Pulmonologijos klinikos vadovo prof. Skaidriaus Miliausko, nėra prielaidų manyti, kad vakcinos nuo COVID-19 infekcijos būtų susijusius su plaučių embolija. Gydytojas pulmonologas atsako į klausimus, kas yra plaučių embolija, kaip nuo jos apsisaugoti ir kaip vertinti pasigirdusius nuogąstavimus dėl COVID-19 vakcinų sukeliamos embolijos.  

Nėštumas ir vaistai: į ką atkreipti dėmesį?

Besilaukiančioms moterims dažnai kyla klausimų, ar saugu vartoti vaistus ir kokius medikamentus reikėtų rinktis. Kauno klinikų gydytojas klinikinis farmakologas Vaidotas Galaunė teigia, kad šiuo laikotarpiu nereikėtų užmiršti ligų, kuriomis moterys serga. „Svarbiausia pasikonsultuoti su gydytoju ir kartu su juo susidėlioti gydymo planą – kokius vaistus reikės pakeisti, o kokių medikamentų vartojimą galima tęsti. Nėštumo metu svarbu rasti saugių gydymo alternatyvų“, – pastebi V. Galaunė ir atsako į aktualius klausimus apie vaistų vartojimą nėštumo metu.

Glaukoma serganti Virginija: jei nebūčiau laiku pasitikrinusi, dabar gal nematyčiau pasaulio

Prieš 17 metų išgirdusi, kad serga glaukoma, Virginija negalėjo patikėti. „Su keliais kolegomis žurnalistais nuvykome į Kauno klinikas profilaktiškai pasitikrinti regėjimą, nes vėliau ruošėmės rašyti straipsnį apie glaukomos prevenciją, – pasakojimą pradeda moteris. – Net keturi sužinojome, kad sergame šia regėjimui pavojinga liga.“

Svarbi informacija Gastroenterologijos ir Ausų, nosies ir gerklės ligų klinikos pacientams

Nuo kovo 15 d., pirmadienio, Gastroenterologijos ir Ausų, nosies ir gerklės ligų klinikų pacientai bus konsultuojami naujajame Ambulatoriniame diagnostikos centre. Šiuo metu organizuojamas visų kitų Konsultacinėje poliklinikoje dirbančių profilinių klinikų gydytojų perkėlimas į Ambulatorinį diagnostikos centrą. Apie laukiančius pokyčius išsamesnę informaciją pranešime netrukus.

Prof. I. A. Bumblytė: inkstų ligos – iššūkis tiek pacientui, tiek jo artimiesiems

Įvairiomis inkstų ligomis pasaulyje serga kas dešimtas žmogus. Kauno klinikų Nefrologijos klinikos vadovė prof. Inga Arūnė Bumblytė teigia, kad inkstų ligos ir jų komplikacijos yra itin opi sveikatos problema, todėl svarbu atkreipti žmonių dėmesį į šio organo svarbą žmogaus gyvenime.

Svarbi informacija Onkologijos ir hematologijos, Chirurgijos, Genetikos ir molekulinės medicinos klinikų pacientams

Nuo kovo 12 d., penktadienio, Chirurgijos, Genetikos ir molekulinės medicinos klinikų ir hematologinėmis ligomis sergantys pacientai iš Onkologijos ir hematologijos klinikos bus konsultuojami naujajame Ambulatoriniame diagnostikos centre. Šiuo metu organizuojamas visų kitų Konsultacinėje poliklinikoje dirbančių profilinių klinikų gydytojų perkėlimas į Ambulatorinį diagnostikos centrą. Apie laukiančius pokyčius išsamesnę informaciją pranešime netrukus.

 

Reta liga sergančio Augusto mama: pripratome, kad mūsų sūnaus akys bijo šviesos

Ketverių metukų Augustas serga reta akių liga – aniridija. Tiek žinia apie ligą, tiek gyvenimas su reta liga tapo tikru iššūkiu berniuko šeimai. „Mūsų sūnus prieš ketverius metus gimė Kauno klinikose, jis buvo neišnešiotas. Prieš grįžtant į namus, jam profilaktiškai patikrino akis. Tada ir paaiškėjo, kad berniukui – reta akių liga“, – pasakoja mama Irma.

Prof. dr. I. Janulevičienė: glaukoma – pagrindinė aklumo priežastis

Pasaulyje glaukoma serga apie 79,6 milijonus 40-80 metų amžiaus žmonių ir net 50 proc. šios ligos atvejų yra nediagnozuoti. Kaip teigia Kauno klinikų Akių ligų klinikos Akių ligų konsultacinio diagnostinio skyriaus vadovė, gydytoja oftalmologė prof. dr. Ingrida Janulevičienė, pandemijos laikotarpiu problemos, susijusios su padidėjusiu krūviu regos organamas, tik paūmėjo. „Nuotolinis darbas ir laikas, praleidžiamas prie kompiuterių, mobiliųjų telefonų, televizorių ekranų yra tiesiogiai susiję su akies paviršiaus ligomis ir sausos akies sindromu“, – pastebi gydytoja oftalmologė.

Svarbi informacija Odos ir venerinių ligų klinikos pacientams

Nuo kovo 9 d., antradienio, Odos ir venerinių ligų klinikos pacientai bus konsultuojami naujajame Ambulatoriniame diagnostikos centre. Šiuo metu organizuojamas visų kitų Konsultacinėje poliklinikoje dirbančių profilinių klinikų gydytojų perkėlimas į Ambulatorinį diagnostikos centrą. Apie laukiančius pokyčius išsamesnę informaciją pranešime netrukus.

>77  000

chirurginių operacijų

>1,4 mln.

pacientų apsilankymų

2128

gydytojų

2391

slaugos specialistas

2998

naujagimių per metus
X