Naujienos

Svarbi informacija Urologijos, Nefrologijos, Reumatologijos, Onkologijos ir hematologijos klinikų pacientams

Nuo kovo 8 d., pirmadienio, Urologijos, Nefrologijos ir Reumatologijos klinikų pacientai ir onkologinėmis ligomis sergantys pacientai iš Onkologijos ir hematologijos klinikos bus konsultuojami naujajame Ambulatoriniame diagnostikos centre. Šiuo metu organizuojamas visų kitų Konsultacinėje poliklinikoje dirbančių profilinių klinikų gydytojų perkėlimas į Ambulatorinį diagnostikos centrą. Apie laukiančius pokyčius išsamesnę informaciją pranešime netrukus.

Sunkią avariją išgyvenęs Artūras: Kauno klinikose atlikta operacija – man didžiausia dovana

Šiandien avarija, kurią būdamas 19 metų išgyveno Artūras, atrodo tarsi blogas sapnas, pareikalavęs jėgų tiek iš jauno vaikino, tiek iš jo artimųjų. Artūras atvirauja, kad nepamena, kaip įvyko avarija, o kai pramerkė akis, jis jau buvo Kauno klinikose. „Atsibudau, paliečiau galvą ir net nesupratau, kas vyksta“, – pasakojimą apie išgyventą nelaimę pradeda jaunas vyras.

Britiškoji COVID-19 atmaina: kaip ji plinta regionuose?

Per paskutines 2 savaites Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninėje Kauno klinikose atlikti 184 ėminių dėl COVID-19 ligos sekoskaitos tyrimai. Iš 167 (90,8 proc.). sėkmingai nuskaitytų SARS-CoV-2 viruso genomų, 22-uose (13,2 proc.) nustatyta britiškoji viruso atmaina. Pietų Afrikos ir Brazilijos SARS-CoV-2 viruso atmainų nenustatyta.

Daugiavaisis nėštumas: kokios rizikos gali grėsti ir kaip to išvengti?

2019 metais Lietuvoje gimdė daugiau nei 24 tūkstančiai moterų, iš kurių 1,6 proc. susilaukė dvynių. Daugiavaisis nėštumas ir gimdymas yra priskiriamas didelei rizikai, todėl tokių moterų nėštumo ir gimdymo priežiūrai reikalingos atitinkamos sąlygos ir ilgametė gydytojų patirtis. Pasak Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos Nėštumą komplikuojančių ligų sektoriaus vadovo, gydytojo akušerio ginekologo doc. Vlado Gintauto, daugiavaisio nėštumo tikimybė pastaraisiais dešimtmečiais tik didėja. Gydytojas pasakoja apie tokio nėštumo priežiūrą ir gimdymą.

Svarbi informacija Pulmonologijos ir Imunologijos ir alergologijos klinikų pacientams

Nuo kovo 4 d., ketvirtadienio, Pulmonologijos ir Imunologijos ir alergologijos klinikų pacientai bus konsultuojami naujajame Ambulatoriniame diagnostikos centre. Šiuo metu organizuojamas visų kitų Konsultacinėje poliklinikoje dirbančių profilinių klinikų gydytojų perkėlimas į Ambulatorinį diagnostikos centrą. Apie laukiančius pokyčius išsamesnę informaciją pranešime netrukus.

 

 

Retų ligų diena 2021: Kauno klinikos jungiasi į pasaulį apjuosiančią spalvų grandinę

Minint Retų ligų dieną, Kauno Kristaus Prisikėlimo bazilika nušvito ryškiomis spalvomis, simbolizuojančiomis palaikymą retomis ligomis sergantiems žmonėms.

Kauno klinikos savo pacientams pradėjo teikti ambulatorines slaugos paslaugas namuose

Kauno klinikų Šeimos medicinos klinika – viena pirmųjų įstaigų, pradėjusių teikti ambulatorines slaugos paslaugas namuose savo klinikos pacientams: neįgaliems vaikams, pacientams su specialiaisiais ar nuolatinės slaugos poreikiais bei žmonėms, kuriems sunku pasirūpinti savimi. Komandą, prižiūrinčią žmones namuose, sudaro slaugytojai, slaugytojo padėjėjai, kineziterapeutas, socialinis darbuotojas ir išplėstinės praktikos slaugytojas, koordinuojantis pacientų lankymą ir paslaugų poreikį. 

Gydytoja akušerė ginekologė: ką žinoti, planuojant nėštumą

COVID-19 pandemija kelia nerimą daugeliui, ne išimtis ir besilaukiančios moterys ar nėštumą planuojančios poros. Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos gydytoja akušerė ginekologė Edita Vabolienė ramina, kad nepaisant įtemptos COVID-19 situacijos, laikantis rekomendacijų, galima sėkmingai išnešioti ir pagimdyti sveiką naujagimį. Gydytoja akušerė ginekologė pasakoja, į ką atkreipti dėmesį planuojant nėštumą ir ką daryti, jei nepavyko išvengti COVID-19 infekcijos.

Pacientų, persirgusiųjų COVID-19, reabilitacijos aktualijos

Persirgusiųjų COVID-19 infekcija skaičius Lietuvoje artėja prie 200 tūkstančių. Tačiau atsižvelgus į pacientus, kurie šia liga persirgo namuose ir nesikreipė į gydymo įstaigas, tikėtina, jog bendras skaičius yra gerokai didesnis. Deja, daliai pacientų, nepaisant lengvos ar vidutinio sunkumo ligos eigos, dar ilgai išlieka liekamieji ligos požymiai, ribojantys gerą savijautą, fizinę būklę bei galimybes grįžti į įprastą gyvenimo ritmą. 

Šeimos gydytojas pacientus, persirgusius COVID-19, jau gali nukreipti fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo konsultacijai. Kauno klinikų reabilitologai yra pasirengę šiems pacientams padėti ir, priklausomai nuo vyraujančių simptomų, parinkti reikiamas reabilitacinio poveikio priemones. Apie reabilitacijos iššūkius, susidūrus su liekamaisiais požymiais po COVID-19 ligos, kalba Kauno klinikų Reabilitacijos klinikos vadovas prof. Raimondas Kubilius ir Šeimos medicinos klinikos vadovas prof. Leonas Valius. 
 

Svarbi informacija dėl COVID-19 testų atlikimo pacientams, stacionarizuojamiems Kauno klinikose

Akušerijos ir ginekologijos, Neurochirurgijos, Neurologijos, Vaikų ligų, Endokrinologijos, Chirurgijos, Ortopedijos traumatologijos,
Reumatologijos, Nefrologijos, Pulmonologijos, Urologijos, Ausų, nosies ir gerklės ligų, Onkologijos ir hematologijos, 
Gastroenterologijos, Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos klinikų pacientams nuo rytojaus (vasario 20 dienos) COVID-19 testai bus atliekami naujajame Ambulatoriniame diagnostikos centre.

Kauno regiono gydymo įstaigose penktą kartą mažinimas covid lovų skaičius

Atsižvelgiant į gerėjančią COVID-19 infekcijos epidemiologinę situaciją Kauno regione, mažėjantį atvykstančių pacientų skaičių ir stacionaro lovų užimtumo rodiklį, nuo vasario 22 d., pirmadienio, mažinamas covid lovų skaičius. Tai jau penktasis lovų skaičiaus mažinimo etapas Kauno regione. Iš viso nuo kitos savaitės naikinamos 67 lovos, skirtos gydyti COVID-19 pacientus.

Po išgydytos kataraktos Regina dėkoja gydytojams: mačiau iš karto po operacijos

Regina pamena, kad pirmuosius akinius užsidėjo būdama 42 metų, tačiau tai problemos neišsprendė. „Kol vienus akinius užsisakau ir sulaukiu, jau prireikia kitų, nes rega nuolatos prastėja“, – pasakojimą pradeda moteris.

>77  000

chirurginių operacijų

>1,4 mln.

pacientų apsilankymų

2128

gydytojų

2391

slaugos specialistas

2998

naujagimių per metus
X