Naujienos

Naujos slaugos ir palaikomojo gydymo galimybės Romainių tuberkuliozės ligoninėje

Stebint didėjantį slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugų poreikį, sausio mėnesį Kauno klinikų filiale Romainių tuberkuliozės ligoninėje įsteigtas Ekstrapulmoninės tuberkuliozės, slaugos ir palaikomojo gydymo poskyris. Šiuo metu slaugai ir palaikomajam gydymui skirta 10 lovų, tačiau ateityje šių lovų skaičius bus pagal poreikį didinamas.

Kauno klinikose pirmą kartą Baltijos šalyse pritaikyta šiuolaikinė plaučių diagnostikos technologija

Kauno klinikose pirmą kartą Lietuvoje ir Baltijos šalyse atlikta elektromagnetinės navigacijos bronchoskopija. Minimaliai invazinė procedūra atliekama mažų darinių plaučiuose diagnostikai ir jų žymėjimui prieš biopsiją. Kauno klinikose naujoji procedūra sėkmingai atlikta jau keturiems pacientams. Per metus čia planuojama atlikti daugiau nei 100 elektromagnetinės navigacijos bronchoskopijos procedūrų. 

2020 metai Kauno klinikose – išskirtiniai medikų atsidavimu

2020 metai neįprasti dėl pasaulį sukausčiusios COVID-19 pandemijos, tačiau išskirtiniai neeiliniu medikų ryžtu ir gebėjimu prisitaikyti prie ekstremalios situacijos. „Praėjusieji metai buvo sudėtingi ir kupini iššūkių, per kuriuos atsiskleidė tikrosios mūsų ligoninės bendruomenės vertybės, – sako Kauno klinikų generalinis direktorius prof. habil. dr. Renaldas Jurkevičius, kuris šiandien Ligoninės ataskaitą už praėjusius metus pristatė Ligoninės bendruomenei, dalininkams ir Stebėtojų tarybai. – Nepaisant pandeminių sunkumų,  ligoninėje pavyko nuveikti reikšmingų darbų“.

Ragenos transplantacija sugrąžino Algirdui regėjimą – operaciją prilygina stebuklui

„Gydytoja, jūs neįsivaizduojate, kaip aš laukiau šito skambučio“, – tokius žodžius prieš pusę metų ištarė Algirdas, sužinojęs, kad yra kviečiamas kairiosios akies ragenos transplantacijai. Prieš daugiau nei 10 metų Kauno klinikose vyrui atlikta dešiniosios akies ragenos persodinimo operacija, tačiau po kelių metų pradėjo prastėti regėjimas kaire akimi.

24 kartus kraujo paaukojusi Kauno klinikų gydytoja: donorystė – ryšio tarp žmonių išraiška

Kauno klinikų Neurologijos klinikos gydytoja vaikų neurologė Milda Dambrauskienė pirmą kartą kraujo paaukojo prieš aštuonerius metus. Per šį laikotarpį gydytoja kraujo donore buvo 24 kartus ir prisidėti prie kilnaus tikslo paskatino ne vieną pažįstamą.

Pokovidinio sindromo reabilitacijos galimybės Kauno klinikose

Netikėtai užklupusi sunki COVID-19 ligos forma pareikalavo iš Antano daug jėgų. Vyras prisimena, kad pirmuosius ligos simptomus pajuto gruodžio pradžioje, kai pakilo temperatūra ir pradėjo skaudėti kūną. „Dėl plaučių uždegimo atsidūriau ligoninėje ir ten praleidau beveik mėnesį, – prisimena Antanas. – Net ir įveikus šią klastingą ligą, mano savijauta buvo prasta, nusilpau, negalėjau nuryti nei maisto, nei vandens, neprakalbėjau.“

Mamos netekusiai Jolantai sunkiu gyvenimo laikotarpiu padėjo medikų rūpestis

Neseniai mamos netektį išgyvenusi Jolanta su dėkingumu prisimena Kauno klinikų gydytojų ir slaugytojų rūpestį sunkiu laikotarpiu. Pablogėjus mamos Adelės sveikatai, Kauno klinikų šeimos gydytojas papasakojo Jolantai apie galimybę gauti ambulatorines slaugos paslaugas namuose. „Net nesudvejojusi sutikau su pasiūlymu, o jau kitą dieną pas mus atvyko bendrosios praktikos slaugytoja, kineziterapeutas ir socialinė darbuotoja“, – prisimena moteris.

Kauno klinikose atlikta inksto transplantacija iš neplakančios širdies donoro sugrąžino Veronikai įprastą gyvenimą

Ypatinga operacija Kauno klinikose – pacientei atlikta inksto transplantacija iš neplakančios širdies donoro. Iki šiol Kauno klinikose atliktos penkios inkstų transplantacijos, sustojus donoro širdžiai. Pacientė Veronika, kuriai atiteko šio donoro inkstas, ilgą laiką kentė nuo inkstų akmenligės. „Prieš 15 metų man atliko operaciją ir inkstų akmenis pašalino, – pasakoja moteris. – Gaila, bet tai situacijos nepakeitė – mano savijauta vis tiek prastėjo.“

Britiškosios COVID-19 atmainos plitimas regionuose

Šią savaitę Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninėje Kauno klinikose atlikti dar 96 SARS-CoV-2 viruso genomo sekoskaitos tyrimai. Iš 82 (85,4 proc.) sėkmingai nuskaitytų viruso genomų, britiškoji viruso atmaina nustatyta 20 (24,4 proc.) atvejų. Pietų Afrikos ir Brazilijos atmainų nenustatyta.

Kauno klinikų darbuotojo sukurti išmanieji marškinėliai atnešė apdovanojimą

Prieš penkerius metus Kauno klinikų Aprūpinimo ir socialinių paslaugų tarnybos Skalbyklos technologui dr. Gediminui Mikulėnui gimusi idėja, kaip būtų galima užkirsti kelią gyvybei pavojingiems širdies sutrikimams, atnešė pergalę – šiemet jis pelnė „Lietuvos garbės“ apdovanojimą „Metų išradimas“. Vyras neslepia, kad jaučiasi puikiai, o sveikinimai plūsta ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio valstybių. „Visi sako, kad tai graži ir šauni iniciatyva“, – šypsosi dr. G. Mikulėnas.

Kauno regiono gydymo įstaigose mažinimas covid lovų skaičius

Atsižvelgiant į COVID-19 infekcijos epidemiologinę situaciją Kauno regione, mažėjantį atvykstančių pacientų skaičių ir stacionaro lovų užimtumo rodiklį, nuo kovo 22 d., pirmadienio, mažinamas covid lovų skaičius. Tai jau šeštasis lovų skaičiaus mažinimo etapas Kauno regione. Iš viso nuo kitos savaitės naikinamos 86 lovos, skirtos gydyti COVID-19 liga sergančius pacientus.

>77  000

chirurginių operacijų

>1,4 mln.

pacientų apsilankymų

2128

gydytojų

2391

slaugos specialistas

2998

naujagimių per metus
X