Naujienos

Cukrinio diabeto penktadieniai

Kviečiame kiekvieną penktadienį į Endokrinologijos klinikos organizuojamus užsiėmimus žmonėms, sergantiems 1 tipo cukriniu diabetu. 

 

Kauno klinikos sėkmingai vysto bendradarbiavimą su Japonijos mokslininkais

Rugsėjo 24 dieną Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) ligoninėje Kauno klinikose lankėsi Japonijos medicinos tyrimų ir plėtros agentūros (AMED) ir kitų žymių Japonijos mokslininkų, dirbančių onkologijos, genetikos, retų ligų ir personalizuotos medicinos srityse, delegacija. 
Japonijos medicinos tyrimų ir plėtros agentūros vyresnysis prezidentas Yoko Izumi su kolegomis prof. Masashi Sanada, direktoriaus pavaduotoju Yasutake Katoh, AMED prezidentu Londone Ryo Takagi ir kitais garbiais mokslininkais susipažino su ligoninės pasiekimais ir perspektyvomis onkologijos, genetikos, branduolinės medicinos, retų ir nediagnozuotų ligų gydymo, neurochirurgijos srityse. 

Kauno klinikose išrinkta Pacientų taryba

Kauno klinikose pradėjo veikti pirmoji Pacientų taryba, į kurią viešosios atrankos būdu išrinkti 7 pacientai ir pacientų visuomeninių organizacijų atstovai.  Pacientų taryba išrinkta 3 metų kadencijai.

Pacientų taryba – tai patariamasis  organas, sudarytas pacientų ir jų artimųjų patirtims Kauno klinikose gerinti. „Pati idėja kilo norint užtikrinti naudos pacientui (angl. patient-centered) principą ligoninėje ir dėl to, kad pacientų nuomonė yra labai svarbi“, – tarybos įsteigimo poreikį įvardijo ligoninės generalinis direktorius prof. habil. dr. Renaldas Jurkevičius.

Pacientų taryba Kauno klinikų administracijai išsakys savo pastebėjimus ir patirtis bei teiks rekomendacinio pobūdžio siūlymus, kaip gerinti teikiamų paslaugų kokybę.

Kraujo liga serganti Janina: iš pradžių jaučiau tik sunkų nuovargį

Prieš 10 metų lėtine mieloleukemija susirgusi Janina prisimena ligos simptomus, kurie iš pradžių jai nepasirodė labai rimti ar specifiniai. „Pamenu, kurį laiką jaučiausi labai pavargusi, būdavo silpna. Kartais atrodydavo, kad net galvą sunku pakelti“, – pasakojo Kauno klinikų pacientė. Visgi ji nenumojo ranka į nekaltus simptomus ir kreipėsi į savo šeimos gydytoją. 

Sepsis – ką apie mirtiną būklę turi žinoti kiekvienas?

Pasaulyje nuo sepsio kas 3,5 sekundes miršta žmogus – tai yra apie 9 mln. mirčių kasmet. Ši organizmo būklė gali išsivystyti kiekvienam, tačiau infekcijų profilaktika, ankstyva diagnostika ir gydymas gali užkirsti kelią šiai grėsmingai būklei, sako Kauno klinikų Intensyviosios terapijos klinikos gydytoja prof. Dalia Adukauskienė. 

Meningokoką įveikusio vaiko mama: dėkoju medikams už išgelbėtą sūnaus gyvybę

Šiais metais meningokokinė infekcija jau pareikalavo aukų. Tačiau Lukas – vienas laimingųjų, įveikusių grėsmingą ligą. „Visą gyvenimą liksime dėkingi nuostabiems Kauno klinikų gydytojams už tai, kad turime savo sūnelį šalia“, – gerų žodžių medikams negaili dvimečio Luko mama Silvija.

Kauno klinikų darbuotojams didinamas darbo užmokestis

Nuo rugsėjo mėnesio Kauno klinikų gydytojams atlyginimas keliamas 16 proc., o  slaugytojams – 14 proc. Sveikatos apsaugos ministerija tam skyrė apie 3,7 mln. eurų papildomų lėšų, pratęsdama periodišką medicinos sektoriaus darbuotojų atlyginimų didinimą.

Nuo rugsėjo 1 d. iš vidinių Kauno klinikų resursų 7 proc. atlyginimai kils ligoninės medicininio ir nemedicininio personalo specialistams, o minimalią algą gaunantiems darbuotojams alga didės nuo 2020 m. sausio 1 d.

Kauno klinikų informacija
 

Rugsėjo 1-osios šventė Kauno klinikose

Kauno klinikų bendruomenė naujuosius mokslo metus pasitiko tradicinėje tradicinėje šventinėje Mokslo ir žinių dienos penkminutėje. 

„Rugsėjo pirmosios šventė – tai diena, kai laukiame naujų mokslo metų ir einame į darbą su noru nuveikti dar daugiau. Džiaugiamės progresu, kurį jau pavyko pasiekti praėjusiais mokslo metais: turime strateginį planą, kurį įgyvendiname ir jau matome jo rezultatus. Į rugsėjo mėnesį vyksiančius vadovų mokymus per parą laiko užsiregistravo daugiau nei 150 žmonių. Jaučiame, kad einame teisingu keliu, nes žmonės nori pokyčių. Girdime, ką sako jaunoji karta. Kviesime rimtai pažiūrėti į pakopinių kompetencijų modelio diegimą, nes tai yra unikali galimybė peržiūrėti ir atnaujinti rezidentūros programas. Sieksime, kad naujoji karta džiaugtųsi studijomis mūsų universitete,“ – kalbėjo Kauno klinikų generalinis direktorius prof. habil. dr. Renaldas Jurkevičius.
 

Kauno klinikose atliekamos pirmosios Lietuvoje gimdos kaklelio apsiuvimo operacijos

Šiandien Lina ant rankų sūpuoja vaikelį ir džiaugiasi motiniškais rūpesčiais. Prieš metus  ši idilė jai buvo tarsi svajonė. Jaunai moteriai buvo diagnozuotas gimdos kaklelio nepakankamumas, dėl šio sindromo ji patyrė du 18 ir 17 savaičių persileidimus. Tačiau Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos gydytojai akušeriai ginekologai dr. Vytautas Abraitis ir doc. dr. Eimantas Švedas moters svajonę pavertė realybe. Pirmą kartą Lietuvoje laparaskopiniu būdu apsiūtas gimdos kaklelis – tai metodas, kurio metu gimdos kaklelis neatsiveria ir taip išvengiama persileidimo. Gydytojai skaičiuoja, kad tokių operacijų per metus galėtų būti mažiausiai penkios. 

Galimybę matyti ir kokybiškai gyventi grąžino vienas pažangiausių gydymo metodų

Žvairumas – pirmasis simptomas, kuris paskatino Laimą kreiptis į Kauno klinikų medikus. Po išsamių tyrimų moteris išgirdo netikėtą žinią – jai buvo diagnozuoti du smegenų dangalų augliai. „Viena meningeoma buvo kaktos srityje, kita – prie smegenų kamieno. Niekad nebūčiau pagalvojus, kad tokią ligą gali parodyti netikėtai atsiradęs žvairumas“, – pasakoja Laima. 

Pacientė Asta: pacientas ir medikai turi dirbti unisonu

Asta serga paveldima liga – inkstų policistoze, dėl kurios prieš tris metus jai išsivystė sunkus ir negrįžtamas inkstų nepakankamumas. Gydymas hemodializėmis kurį laiką moteriai tapo vienintele išeitimi, leidžiančia gyventi. Šiandien, praėjus aštuoniems mėnesiams nuo inksto transplantacijos, ji neslepia džiaugsmo ašarų, dėkoja donoro artimiesiems už lemtingą sprendimą, o medikams – už sėkmingą gydymą.

Kauno klinikose atlikta jau 50 gama peilio operacijų

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Neurochirurgijos klinikoje gama peiliu atliktos pirmosios 50 operacijų pacientams, kuriems šis gydymas tapo vienintele viltimi pasveikti. 

Ankstesnis 1 ... 7 8 9 10 11 ... 18 Sekantis

>66  000

chirurginių operacijų

>1,3 mln.

pacientų apsilankymų

2212

gydytojų

2334

slaugos specialistas

3112

naujagimiai per metus
X