Naujienos

Kauno klinikose transplantuoti donoro, persirgusio COVID-19 liga, inkstai

Istorinis įvykis – Kauno klinikose pirmą kartą Lietuvoje atliktos inkstų transplantacijos iš donoro, persirgusio COVID-19 liga. Pasak Nefrologijos klinikos vadovės prof. Ingos Arūnės Bumblytės, be visų įprastų tyrimų, kurie atliekami prieš transplantuojant organus, reikėjo įvertinti ir galimą COVID-19 viruso riziką. Šiuo metu pacientai, kuriems persodinti donoro inkstai, jaučiasi puikiai. „Po operacijos praėjus daugiau nei savaitei, inkstai funkcionuoja gerai, o tyrimai dėl COVID-19 ligos – neigiami. Toliau stebime situaciją, tačiau atrodo, jog viskas gerai,“ – džiaugiasi prof. I. A. Bumblytė.

Kauno klinikų Laboratorijoje Ištirti Lietuvoje plintančio audinių koronaviruso genomai

Audinių ūkiuose plinta skirtingos koronaviruso atmainos. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) ir Kauno klinikų mokslininkų grupė nustatė Lietuvos audinėms būdingas koronaviruso genų mutacijas. Vienos jų būdingos tik gyvūnų, kitos – ir žmonių koronavirusui. 
Tyrėjai koronaviruso genomo (genetinės medžiagos) sekoskaitos tyrimus tęsia keliomis kryptimis.

Kauno klinikų oftalmologams – PSO įvertinimas: rengs tarptautines rekomendacijas

Pasaulio sveikatos organizacija pradės rengti oftalmologijoje taikomų intervencijų sąrašą, naudojamą kaip bendro pobūdžio rekomendacijas, leidžiančias pagerinti teikiamų paslaugų kokybę ir prieinamumą pacientams. Kauno klinikų Akių ligų klinikos Akių ligų konsultacinio diagnostinio skyriaus vadovė, gydytoja oftalmologė prof. dr. Ingrida Janulevičienė pateko tarp dvylikos akių ligų specialistų iš įvairių pasaulio valstybių, rengsiančių šį sąrašą.

Informacija dėl registracijos konsultacijai pas Kauno klinikų gydytojus

Nuo šiol registruotis pas visus Kauno klinikų gydytojus specialistus internetu reikia per https://ipr.esveikata.lt/. Buvusi išankstinė pacientų registracijos sistema www.sergu.lt nebeveikia.

Kaip užsiregistruoti per naująją IPR sistemą sužinosite čia https://bit.ly/3oNVoxa.

Kauno regiono ligoninėse mažinamas covid lovų skaičius

Nors užsikrėtimų COVID-19 infekcija Lietuvoje išlieka daug, Kauno regiono ligoninėse po truputį mažėja COVID-19 liga sergančių ir itin sunkia ligos forma sergančių ligonių skaičius. Dėl to nuo rytojaus nuspręsta mažinti terapinio ir reanimacinio profilio covid lovų skaičių trijose Kauno regiono ligoninėse – nuo 590 iki 558. COVID-19 liga sergantiems pacientams pritaikytų lovų skaičius mažinamas pirmą kartą nuo praėjusių metų spalio mėnesio.

Sunkią ligą įveikęs Lukas dėkoja gydytojams: dabar atrodo, kad nieko nebuvo

„Dabar jaučiuosi gerai, lyg nieko nebūtų buvę“, – pasakojimą apie netikėtai užklupusią ligą pradeda Lukas.

Vaikinas prisimena, kad pirmuosius ligos simptomus pajuto grįžęs iš trumpos pažintinės kelionės Taline. „2019 metų gegužę mane pradėjo kamuoti skausmas dešinės kojos šlaunies pusėje. Gėriau nuskausminamuosius vaistus, tačiau nemalonūs jausmai kas kelias savaites vis atsinaujindavo“, – pasakoja Lukas.

Nuo COVID-19 pradėti skiepyti sunkiomis ligomis sergantys pacientai

Šiandien Kauno klinikose nuo COVID-19 pradėti skiepyti pirmieji pacientai pagal sveikatos apsaugos ministro įsakyme nurodytus prioritetus. Vieni pirmųjų paskiepyti Nefrologijos skyriaus pacientai, kuriems dėl sutrikusios inkstų funkcijos atliekamos hemodializės.

Kauno klinikose pradėtas antrasis skiepijimo nuo COVID-19 etapas

Gavus antrosios ir trečiosios vakcinų nuo COVID-19 siuntų dalis (iš viso 8775 vakcinos dozes), tęsiama prioritetinės grupės darbuotojų vakcinacija. Šios vakcinos skirtos Kauno klinikų ir kitų Kauno regiono ligoninių darbuotojams. Skiepijimas vyksta pagal nustatytą LR SAM ministro tvarką. Siekiama kuo greičiau paskiepyti medikus ir kitą ligoninių personalą.

Prof. Raimondas Kubilius dalinasi rekomendacijomis, persirgus COVID-19 liga

Lietuvoje situacija dėl naujų užsikrėtimų COVID-19 liga išlieka įtempta. Vieni suserga lengva šios ligos forma, kiti perserga sunkiai ir yra lydimi ne vieną savaitę besitęsiančių komplikacijų. Sunkus būna ne tik sveikimas, bet ir reabilitacija po ligos. Ne vieną persirgusį ir toliau vargina silpnumas, dusulys ir ilgai išliekantis nuovargis. Remiantis Pasaulio Sveikatos organizacijos (PSO) informacija, Kauno klinikų reabilitacijos specialistai parengė ir adaptavo reabilitacijos, persirgus COVID-19, gaires ir pateikė patarimus, kaip greičiau atsistatyti po ligos namuose. Pasak Reabilitacijos klinikos vadovo prof. Raimondo Kubiliaus, šios rekomendacijos padės greičiau sugrįžti į įprastą gyvenimo ritmą. 

Prof. N. Žemaitienė: rūpestis sveikatos priežiūros ir farmacijos darbuotojų savijauta – svarbus COVID-19 pandemijos valdymo uždavinys

Gruodžio gale Lietuvos sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojus pasiekė vakcina nuo COVID-19 infekcijos. „Tai yra labai džiugi žinia, tačiau skiepai neišsprendžia visų sunkumų, su kuriais šiandien sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistams tenka susidurti atliekant savo darbą. Deja, negalima sukurti vakcinos nuo psichologinių sunkumų, bet galima daug ką padaryti, kad jie mažiau vargintų“, – sako Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Sveikatos psichologijos katedros profesorė Nida Žemaitienė.  

„Siemens Healthineers“ pasirašė pirmąją mokslinių tyrimų sutartį Lietuvoje

„Siemens Healthineers“ pasirašė bendrovės pirmąją mokslinių tyrimų sutartį Baltijos šalyse su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligonine Kauno klinikomis.

„Siemens Healthineers“ – vizualizacijos ir diagnostikos technologijų sveikatos priežiūros lyderė – su Kauno klinikomis pasirašė pirmąją tokio pobūdžio mokslinę širdies ir kraujagyslių ligų tyrimų sutartį Baltijos šalyse.
 

2020 metai Kauno klinikose

Nepaisant to, jog šie metai nebuvo lengvi, ir dirbti mūsų bendruomenei buvo tikrai sudėtingiau, Kauno klinikų medikai ir toliau žengė medicinos pažangos keliu ir pasiekė išskirtinių pasiekimų.

>77  000

chirurginių operacijų

>1,4 mln.

pacientų apsilankymų

2128

gydytojų

2391

slaugos specialistas

2998

naujagimių per metus
X